Cennik – Awaryjne otwieranie drzwi

Nie mogąc otworzyć drzwi do mieszkania, z pewnością każdy wpadłby w gniew, a może nawet panikę. Niestety taka sytuacja to nie koszmar, ale nierzadko rzeczywistość. Zablokowany zamek w drzwiach wejściowych do domu, biura czy firmy to zmora sporej części osób. Wydaje się, że jest to sytuacja beznadziejna, ale jak w każdym przypadku istnieje dobre rozwiązanie. Tutaj są to usługi ślusarskie, a dokładnie awaryjne otwieranie drzwi – cennik tej usługi zainteresuje każdą osobę w potrzebie.

ile kosztuje awaryjne otwieranie drzwi

Pechowa sytuacja i zablokowany zamek w drzwiach

Osoby, które nigdy nie były w takiej sytuacji, pewnie nawet nie wyobrażają sobie jej możliwych przyczyn. Tymczasem może być ich wiele – od zatrzaśnięcia kluczy w mieszkaniu, po złamany kluczyk w zamku. Czasem ktoś skradnie komplet kluczy, a innym razem się zgubią. W każdym z tych przypadków nie ma co liczyć na nagłe odblokowanie zamka do drzwi przez siłowe szarpanie. Takie działanie może raczej pogorszyć sprawę. Tutaj zdecydowanie powinien wkroczyć ślusarz, który posiada wiedzę i nowoczesne narzędzia, a także stosowne uprawnienia. Specjalista z Pogotowia zamkowego już w rozmowie telefonicznej poinformuje nas o cenie awaryjnego otwierania drzwi. Warto mieć na uwadze, że może się ona różnić ze względu na rodzaj zastosowanych zamków do drzwi. Z jakim kosztem usługi ślusarskiej należy się liczyć?

Ile kosztuje awaryjne otwieranie mieszkań – cennik ślusarzy

Usługi ślusarskie z dojazdem, realizowane przez doświadczony zespół Pogotowia ślusarskiego, obejmują robociznę, jak i wspomniany koszt dotarcia fachowca na miejsce. W cenniku awaryjnego otwierania mieszkań widnieje pozycja od 200 zł – tyle zapłacimy za awaryjne otwieranie standardowych zamków do drzwi, które odmówiły posłuszeństwa. W sytuacji, gdy chodzi o bardziej zaawansowane modele, np. z podwójnym ryglowaniem, sprawa jest bardziej skomplikowana – ale ze wszystkim poradzą sobie dobrzy ślusarze z Pogotowia zamkowego. Koszt awaryjnego otwierania drzwi z takimi nowocześniejszymi zabezpieczeniami może wynosić od 220 zł. Warto pamiętać, że w cenie otwierania zamków fachowiec uwzględnia rodzaj samych drzwi, a także poziom skomplikowania zastosowanego zabezpieczenia, jak również inne składowe, które wpływają na trudność zadania.

Dodatkowe usługi ślusarskie – ceny

W niektórych przypadkach awaryjnego otwierania mieszkań okazuje się, że zamek do drzwi jest tak uszkodzony, że trzeba wymienić go na nowy. Profesjonalni ślusarze są zawsze przygotowani na taką okoliczność. Mają przy sobie kilka modeli zamków do drzwi i w razie potrzeby są w stanie na miejscu wykonać także usługę wymiany zamków. Ceny takich działań nie należą do najwyższych, tym bardziej, że otrzymujemy gwarancję profesjonalizmu oraz jakości. Wymiana wkładki zwykłej zazwyczaj kosztuje od 120 zł, a cena wymiany zamka wpuszczanego zaczyna się od 150 zł. W niektórych domach zamontowane są także zamki nawierzchniowe – koszt wymiany to średnio 180 zł wzwyż. Jeśli posiadamy nowoczesny zamek do drzwi klasy C, najpewniej zapłacimy od 280 zł za jego wymianę.

Ile kosztuje awaryjne otwieranie mieszkań