Cennik – wymiana zamka w drzwiach

Z usług ślusarskich, jakie wykonują technicy z Pogotowia ślusarskiego, korzystamy częściej, niż można by zakładać. Pomijając przypadki, w których trzeba dokonać awaryjnego otwierania drzwi, dobry ślusarz może nas wspomóc też w innych działaniach. Jednym z nich jest wymiana zamków, której dokonujemy w nowym mieszkaniu albo gdy stary mechanizm już się zużyje. Niektórzy pragną też zwiększyć bezpieczeństwo albo komfort użytkowania, wybierając nowocześniejszy model – interesującą ich sprawą będzie wówczas cena wymiany zamka w drzwiach.

Cennik wymiany zamka w drzwiach

Sprawdź, ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach

Zastanawiasz się, jak wygląda cennik wymiany zamków w drzwiach? Będzie on zróżnicowany w zależności od miejsca, w którym chcemy to zrealizować, a także rodzaju samego mechanizmu. Można jednak przyjąć, że zawsze w cenie wymiany zamków mieści się już wybrany nowy model, a także jego fachowy montaż i dotarcie specjalisty pod wskazany adres, gdyż mówimy tu o usługach ślusarskich z dojazdem. Jak widać, na ostateczną kwotę wpływa kilka czynników i sporo zależy od tego, jaki zamek do drzwi wybierzemy. Jeśli wystarczy nam podstawowe zabezpieczenie, można wybrać prosty model, który będzie tym samym tańszy. Ale jeśli zależy nam na porządnej ochronie cennego mienia w domu, firmie bądź innym miejscu, wówczas na pewno warto postawić na skomplikowane systemy zabezpieczeń, które posiadają nowoczesne zamki do drzwi.

Cennik usług ślusarskich – koszt wymiany zamków

Rozróżniając rodzaje zamków i wkładek do drzwi, można przyjąć taki cennik usług ślusarskich:

  • wymiana wkładki zwykłej kosztuje od 120 zł,
  • wymiana zamków wpuszczanych (jak i zamków nawierzchniowych) – z grupy zwykłych, podstawowych – to koszt od 150 zł,
  • wymiana wkładki atestowanej wynosi od 200 zł,
  • zamki wpuszczane klasy Ccena wymiany zamka zaczyna się od 200 zł,
  • zamki nawierzchniowe klasy Ccennik wymiany zamka tego rodzaju to 300 zł wzwyż.

Wymiana zamków w drzwiach – co trzeba wiedzieć

Profesjonalni ślusarze pracujący w Pogotowiu zamkowym doradzają, co zrobić, kiedy zastanawiamy się, jaki zamek będzie najlepszy. Przede wszystkim powinniśmy ustalić, czy potrzebujemy zamka nawierzchniowego, czy wpuszczanego – oba te rodzaje różnią się znacząco pod względem zastosowania oraz budowy. Zamki wpuszczane to podstawowe zabezpieczenie w każdym domu. Montowane są w drzwiach wejściowych i mogą różnić się pomiędzy sobą stopniem skomplikowania budowy. Natomiast zamki nawierzchniowe pełnią często funkcję pomocniczą – montaż zamka takiego typu odbywa się na drzwiach. Z tego względu poleca się je też zakładać w drzwiach, które nie są dostatecznie grube na montaż zamka wpuszczanego. Gdy już wybierzemy dobry zamek do drzwi, czas zlecić jego zamocowanie doświadczonemu ślusarzowi. Specjalista, który specjalizuje się w tego typu usługach ślusarskich, będzie w stanie wykonać to sprawnie oraz bezpiecznie. Cena wymiany zamków uzależniona będzie od wyżej wymienionych czynników. W razie wszelkich wątpliwości można skorzystać z porad udzielanych przez doświadczonych pracowników Pogotowia ślusarskiego.

ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach