Elektroniczne zamki do drzwi

Zamki do drzwi – jakie warto wybrać?

Zamki do drzwi intuicyjnie kojarzą się z mechanicznymi produktami o bardzo precyzyjnej konstrukcji otwieranej kluczem o skomplikowanym kształcie. W końcu w montażu zamków rozumianych w tradycyjny sposób specjalizują się ślusarze z Pogotowia zamkowego, którzy przez całe dziesięciolecia zajmowali się właśnie tą czynnością. Coraz częściej wykorzystuje się jednak elektroniczne zamki do drzwi, które są niemniej wytrzymałe, a często o wiele bardziej wygodne. Coraz więcej osób decyduje się na takie zabezpieczenie ze względu na ich nowoczesność i inteligentne systemy, jakie się w nich stosuje. Wymiana zamków elektronicznych powinna być zawsze przeprowadzona przez doświadczonego i wykwalifikowanego specjalistę. Profesjonaliści z Pogotowia ślusarskiego znają się na tym temacie doskonale.

Elektroniczne zamki do drzwi

Czym charakteryzują się zamki elektroniczne?

Same mechanizmy klasycznych oraz elektronicznych zamków do drzwi często niewiele się różnią. Są to zazwyczaj te same schematy. Główna różnica polega na sposobie otwierania, który jest już zupełnie inny. Zamiast klucza, w takich modelach używa się kodu wpisywanego małą klawiaturą, czytnika kart i transpondera lub nawet odcisku palca. Te futurystyczne niegdyś technologie dzisiaj są już powszechne, a użytkowanie takich zamków do drzwi jest o wiele wygodniejsze w wielu obiektach. Ponadto ceny takich modeli wcale nie są bardzo wysokie, a profesjonalny ślusarz spokojnie poradzi sobie z montażem i wymianą zamków na wersję elektroniczną. Dużą zaletą wspomnianych zabezpieczeń jest również to, że są one tak samo albo nawet bardziej wytrzymałe jak te klasyczne. Dzięki temu zwiększona wygoda idzie zawsze w parze z bezpieczeństwem.

Ślusarze doradzają, gdzie warto zamontować zamek elektroniczny

Ślusarze, którzy pracują w Pogotowiu zamkowym, doradzają, gdzie warto zamontować tak nowoczesne zabezpieczenia. Warto zastanowić się nad rodzajem użytkowania lokalu. Zamki elektroniczne będą najwygodniejsze w budynkach komercyjnych i biurowych, w których porusza się sporo ludzi. Ciągłe otwieranie drzwi kluczem w warunkach biurowych jest dość uciążliwe, a transponder lub wpisanie hasła o wiele łatwiejsze. Można w ten sposób nie tylko polepszyć komfort funkcjonowania w danym obiekcie, ale także zwiększyć bezpieczeństwo kontrolowanym przemieszczaniem się pracowników.

Zamki elektroniczne w domach i blokach

Ich drugim zastosowaniem są budynki wielorodzinne. Otwieranie klatek schodowych lub ewentualne zgubienie klucza do nich i dzwonienie domofonem jest utrapieniem dla wielu osób. Zamki elektroniczne na hasło są tu więc wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem. Technicy z Pogotowia ślusarskiego wykonują również montaż zamków elektronicznych w domach prywatnych, odpowiadając na potrzeby osób, które szukają nowoczesnych i pewnych systemów ochronnych. Doświadczeni ślusarze potrafią nie tylko zamontować, ale również naprawić każdy rodzaj zamka do drzwi. Myśląc o zamkach elektronicznych albo tradycyjnych, warto zgłosić się do Pogotowia ślusarskiego.