Ile kosztuje zamek do drzwi?

Właściwy wybór zamka do drzwi

Wybór zamka do drzwi, który będzie dobry jakościowo i wytrzymały, jest naprawdę ważnym zadaniem. To zapewnia bezpieczeństwo oraz komfort psychiczny wszystkim domownikom czy też użytkownikom korzystającym z danego lokalu. Obecnie na rynku występuje bardzo wiele rodzajów zabezpieczeń i zamków do drzwi, dlatego ten wybór może nie być taki łatwy. Różnice objawiają się w zastosowanych technologiach, jakości wykończenia, estetyce czy trwałości, więc zawsze trzeba dobrać zamek do własnych potrzeb i oczekiwań, oraz oczywiście posiadanych drzwi. Poza parametrami czy kwestią sprawdzenia przyznanych certyfikatów potwierdzających bezpieczeństwo, dla wielu osób liczy się także cena zamka do drzwi. Czy wiesz, z jakim kosztem należy się liczyć, szukając zabezpieczenia do własnego domu, firmy albo pomieszczeń w innym budynku? Z odpowiedzią na to pytanie przychodzą doświadczeni ślusarze pracujący w rekomendowanym Pogotowiu zamkowym.

Rodzaje i ceny zamków do drzwi

Zanim odpowiemy sobie na pytanie o to, jaka jest cena zamka do drzwi, należy postawić inne: jaki to ma być rodzaj? Inaczej bowiem wygląda sprawa w przypadku zamków nawierzchniowych, a inaczej przy modelach wpuszczanych w drzwi – zarówno w kontekście ich funkcjonowania, sposobu montażu czy także ceny. Zamki do drzwi pociągają za sobą różne koszty także ze względu na różną jakość. Jeśli chodzi o najtańsze modele, to można je nabyć już za kilka czy kilkanaście złotych, jednak zawsze trzeba się zastanowić, czy taka oszczędność w momencie zakupu nie przełoży się negatywnie na późniejszy poziom bezpieczeństwa i ochrony, jaką ma zapewniać montowany w drzwiach mechanizm. Lepszy jakościowo zamek będzie miał wyższą cenę. Bardziej zaawansowany mechanizm może kosztować nawet kilkaset złotych. Całkiem dobre zamki wpuszczane, które osadza się w drzwiach i stanowią najpopularniejsze zabezpieczenie w większości domów, wiążą się z kosztem od 40 zł.

Zamki wpuszczane czy zamki nawierzchniowe?

Innym rodzajem montowanych w drzwiach zamków są te nawierzchniowe. Jak sama nazwa oznacza, znajdują się one na skrzydle drzwi, więc często z powodzeniem pełnią funkcję dodatkowego zabezpieczenia. Cena zamka nawierzchniowego może mieścić się w przedziale 20-80 złotych. Nowoczesne modele z bardzo zaawansowanymi rozwiązaniami w swojej konstrukcji mogą kosztować ok. 300 zł. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki zamek wybrać, zawsze możesz liczyć na poradę profesjonalnych ślusarzy, którzy pracują w Pogotowiu zamkowym. Telefon kontaktowy: 600-072-722