Jak otworzyć skrzynkę na listy?

Zgubiony klucz do skrzynki pocztowej? Co zrobić?

Sporo osób nie zastanawia się nad kwestią, jak otworzyć skrzynkę na listy bez klucza. Wydaje się to niepotrzebne i w wielu przypadkach nawet nie przyjdzie nam do głowy, że w ogóle mogłaby zajść taka potrzeba. Owszem, trzeba przyznać, że problem z zablokowanym zamkiem w skrzynce pocztowej występuje raczej rzadko. Jednak nie można wykluczyć ewentualności zagubienia kluczyka, co z kolei spowoduje niemożność otwarcia skrytki. Jak poradzić sobie z tym kłopotem? Profesjonalni ślusarze z zaufanej placówki Pogotowia zamkowego mają na to odpowiedź.

Awaryjne otwieranie skrzynki na listy

Ślusarze z wieloletnim doświadczeniem w branży zabezpieczeń udzielają trafnych porad wszystkim klientom Pogotowia zamkowego. Wśród nich znajdują się te dotyczące zablokowanego zamka w skrzynce na listy. W pierwszej kolejności mowa jest o tym, aby zwrócić uwagę na rodzaj mechanizmu zamontowanego w danej skrytce. Jeśli będzie to wysokiej jakości zamek skrzynkowy – RENZ albo innej marki, najprawdopodobniej będzie on miał również przypisany numer klucza, którego używa się do otwierania drzwiczek skrzynki. Wówczas wystarczy udać się do profesjonalnego ślusarza, który zajmuje się dorabianiem kluczy do skrzynek pocztowych, i przekazać mu spisany kod. Fachowiec sprawnie pomoże rozwiązać problem, a właściciel skrytki odzyska do niej dostęp. Najlepiej udać się do zaufanych techników, takich jak pracownicy Pogotowia ślusarskiego, którzy mają spore doświadczenie w pracy z różnego typu zamkami, realizując wszechstronne usługi ślusarskie.

Jak otworzyć skrzynkę pocztową, gdy nie ma klucza?

Często jest jednak tak, że zamek do skrzynki pocztowej nie będzie posiadał wspomnianego kodu, który umożliwiłby dorobienie klucza. Czy taka sytuacja jest bez wyjścia? Oczywiście, że nie. Wiele osób zaczyna szukać rozwiązania w prostych, domowych sposobach na otwieranie skrzynki na listy, jednak przy tego typu zadaniach zawsze trzeba zachować bardzo dużą ostrożność. W innym razie, nie podejmując działań precyzyjnie i z wyczuciem (np., przez pośpiech), można łatwo uszkodzić nie tylko sam mechanizm, ale także całą skrzynkę. Niektórzy próbują delikatnego wiercenia, natomiast jeżeli do zamka skrzynkowego da się dotrzeć od tyłu, to warto go wówczas podważyć. Wystarczy do tego użyć drobnego przedmiotu, np. spinki. Jeśli żaden z tych sposobów nie pomaga, lepiej zarzucić dalsze amatorskie próby i skontaktować się z profesjonalistą, który zrobi to szybciej i skuteczniej. Dobry ślusarz posiada rozeznanie w działaniu tego typu mechanizmów i z pewnością dobierze najlepszą metodę otwierania skrzynki na listy bez klucza, która nie będzie wiązała się z inwazyjnymi działaniami. Jeśli potrzebujesz pomocy ślusarskiej, zadzwoń do naszych techników – telefon: 600-072-722